Vysoký tlak můžete snižovat různými způsoby. Velmi pozitivně na vysoký krevní tlak působí i bylinky. Bylinky přitom můžete konzumovat v jídle (bylinky alias koření), ve formě potravinových doplňků, a také pitím čajů.

Česnek

Česnek obsahuje mnoho různých látek. Tou nejvýznamnější je Alicin, který má antibakteriální, antioxidační účinky, snižuje tuk a má velmi pozitivní účinky na snížení tlaku. Podle provedené studie Clinical Research Center v New Orleans bylo prokázáno, že diastolický tlak výrazně klesl během pěti až čtrnácti hodin po užití dávky. V roce 2009 se v další studii prokázalo, že čerstvý česnek má mocnější účinky než zpracovaný. A jak je již známo, jeden z nejlepších česneků je ten český.

Skořice

Skořice obsahuje velké množství antioxidanty a látky, které prokazatelně zabraňují vzniku srdečním nemocím.

Cibule

Cibule obsahuje látky kvercetin, antioxidační flavonol a další látky, které podle studií prokazatelně působí jako prevence srdečních onemocnění a mrtvice. Výzkumy také potvrdily, že cibule snižuje diastolický i systolický tlak.

Olivy

Plody, které milují nejen v oblasti Středomoří, kde hojně rostou, ale i jinde. Olivy jsou považovány za jednu z nejzdravějších přírodních plodin na světě. Je zjištěno, že každodenní užívání 40 g olivového oleje, snížíte dávkování léků u nemocných s vysokým tlakem až u 50%. Může za to látka polyfenol.

Hloh

Hloh je k léčbě vysokého tlaku užívaná zcela tradičně. Bylina působí pozitivně nejen na hypertenzi, ale i na cukrovku.

Kardamom

Stačí jen 3 gramy prášku po 3 měsíce a dějí se zázraky. Koření likviduje krevní sraženiny, jde o skvělý antioxidant, snižuje hladiny lipidů a fibrinogenu a mimo jiné snižuje i vysoký krevní tlak.

Jmelí

Výtažky z této jedovaté a zároveň velmi léčivé rostliny ke snížení vysokého tlaku užívali již v tradiční čínské medicíně. Musí se používat v přísně stanovených dávkách, protože jinak je toxický.

Fazol obecný

Čaj vyrobený z této byliny je vhodný ke snížení krevního tlaku u cukrovky. Mimo jiné totiž snižuje i hladinu cukru v krvi a má i močopudný účinek. Bylina se užívá i v rámci zadržování vody v těle a při onemocnění ledvin a močových cest.

Meduňka lékařská

Meduňku známe jako uklidňující a uspávací bylinu. Kromě toho také tlumí bolest a snižuje vysoký tlak.

Zběhovec plazivý

Tato zajímavá bylinka ulevuje potížím spojených s hypertenzí.

Brambory

Možná vás to překvapí, ale pakliže máte problém s vysokým krevním tlakem, měli byste se konzumovat pravidelně brambory. Obsahují totiž látky, které snižují krevní tlak, posilují krevní oběh a srdce a pomáhají odstraňovat toxické látky z těla, což zamezuje vzniku zácpy, přispívá k mentální svěžesti a povzbuzuje funkci hormonů.

Zelený čaj

Zelený čaj je magickým lékem, který působí antioxidačně, podporuje hubnutí, snižuje hladinu tuků a cukrů v krvi a snižuje i krevní tlak.

Květ černého bezu

Černý bez je naprosto jedinečnou léčivou rostlinou, z níž nejúžasnější je bezový květ. Květ se dá jíst, vařit, užít jako čaj a limonáda. Tento všelék skvěle léčí infekce dýchacích cest, stimuluje teplotu, zvyšuje pocení, čistí tělo, léčí revma, dnu, snižuje kyselinu močovou, eliminuje zadržování tekutin, snižuje otoky, zlepšuje pružnost cévních stěn, snižuje tlak, má projímavé účinky, podporuje trávení, snižuje plynatost, nevolnost a střevní koliku.

Kokoška pastuší tobolka

Vedle toho, že zastavuje krvácení, hlavně z nosu a menstruační krvácení, mírně snižuje i krevní tlak. Bylina pozitivně působí i na močové onemocnění orgánů. Užívá se také na rány, otoky, pohmožděniny, záněty šlach a vyrážky.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *